Бу йил Ўзбекистоннинг турли ҳудудлари вакилларидан иборат 12 нафар йигит-қизларимиз Ислом Каримов Фондининг таълим грантлари совриндорлари бўлдилар.
Улар магистратура дастури бўйича дунёнинг нуфузли олий ўқув юртларида икки йил давомида таҳсил олишади.
10 июнь куни бўлғуси магистрлардан бир гуруҳи Ёдгорлик мажмуасига ташриф буюриб, Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти Ислом Каримовнинг рафиқаси Татьяна Каримова билан учрашдилар.
«Бутун оламни жо қилган юрак» кўргазмаси залида бўлиб ўтган суҳбат чоғида Татьяна Акбаровна ёшларни самимий муборакбод этди. Хорижда эгалланган замонавий билим ва тажрибалар, келгусида албатта, Ватан тараққиёти, юрт ободлигига хизмат қилишига ишонч билдирди.
Эслатиб ўтиш жоиз, 2017 йилда 11 нафар йигит-қизлар Ислом Каримов Фонди таълим грантларига эга бўлганлар. Айни пайтда ҳамюртларимиз Италиядаги Турин политехника университети, Россиядаги Москва архитектура мактаби «МАРШ» ҳамда Германиянинг Фрайбург, Хохенхайм, Анхальт, Рур, Дуйсбург-Ессен университетларида таълим олмоқдалар.

В этом году 12 молодых юношей и девушек из разных регионов Узбекистана стали обладателями образовательных грантов Фонда Ислама Каримова на двухгодичное обучение по магистерской программе в передовых вузах мира.
10 июня некоторые из них посетили Мемориальный комплекс, где на выставке, посвященной жизни и деятельности Первого Президента Узбекистана встретились с Татьяной Акбаровной Каримовой, которая поздравила их с получением грантов и пожелала ребятам успехов в предстоящей учебе за рубежом и выразила уверенность, что обретенные ими передовые знания и опыт послужат на благо нашей Родины.
Напоминаем, что в 2017 году 11 молодых юношей и девушек, ставших обладателями образовательных грантов Фонда Каримова, в настоящее время они проходят обучение в таких университетах как Туринский политехнический университет (Италия), Московская архитектурная школа «МАРШ» (Россия), а также в университетах Фрайбурга, Хохенхайма, Анхальта, Рура, Дуйсбурга-Ессена (Германия).