21 ноябрь куни давлат ва жамият равнақи йўлида фидокорлик кўрсатиб меҳнат қилган ҳамюртимиз, 85 ёшни қоралаганига қарамасдан ҳозирда Ислом Каримов номидаги ёдгорлик мажмуасида фаолият юритаётган Георгий Алексеевич Крайновни ҳамкасблари таваллуд айёми билан қутладилар.
Георгий Крайнов чорак аср давомида Биринчи Президентимизнинг қабулхонаси раҳбари бўлиб ишлаган.
«Оқсарой» қароргоҳида дам олиш нималигини, меҳнат таътили нималигини билмасдан Биринчи Президентнинг масъулиятли ва мураккаб топшириқларини виждонан, сидқидилдан бажариб келган бу инсон айни пайтда Ислом Каримовнинг хотирасини абадийлаштиришдек муҳим бир вазифани амалга оширишда ўз ҳамкасбларига ҳар жиҳатдан ўрнак бўлиб келмоқда.
Георгий Алексеевични кўпчилик ўз ишининг профессионали, тажрибали мутахассис сифатида тан олади. У дунёқараши кенг, чуқур билим ва кўп йиллик тажрибага эга ҳақиқий ватанпарвар, инсонпарвар ва ниҳоятда камтарин инсон сифатида ҳамкасблари ва яқинлари ўртасида катта обрў қозонган.
Ёдгорлик мажмуаси жамоаси Георгий Алексееичга мустаҳкам соғлик, узоқ умр, келгусидаги ишларида муваффақиятлар тилайди. Оилангиз тинч, хонадонингиз фаровон бўлсин.
Ҳар бир меҳнат кунингиз мазмунли ва қувончли ўтишига тилакдошмиз. Ёш авлодга тажриба ва билим улашишда ҳорманг деймиз.

Поздравляем с 85-летием!
21 ноября свой 85-летний юбилей отметил сотрудник Мемориального комплекса Георгий Алексеевич Крайнов, посвятивший свою жизнь благородному делу служения Отечеству. Георгий Крайнов на протяжении более четверти века работал с Первым Президентом Узбекистана Исламом Каримовым руководителем его приемной.
В течение многих лет, не зная ни выходных, ни отпусков, он самозабвенно и неустанно работал на своем чрезвычайно ответственном и сложном участке. Он фактически был одним из самых близких и доверенных помощников Первого Президента.
Георгий Крайнов известен как настоящий профессионал, опытный и преданный делу специалист. Его обширные знания, замечательные деловые и человеческие качества, опыт и ответственность, умение работать с людьми, грамотный подход к делу и дальновидность снискали ему заслуженный авторитет и глубокое уважение среди коллег и знакомых. Особое восхищение вызывает его глубокое знание узбекского языка.
Коллектив Мемориального комплекса желает Георгию Алексеевичу крепкого здоровья, долгих лет жизни, дальнейших успехов в работе, благополучия в семье и всегда отличного настроения.
Мы очень надеемся, что Вашу неиссякаемую энергию, оптимизм, умение реализовывать задуманное Вы сможете передать молодому поколению.
Пусть трудовые будни приносят радость, а наш дружный коллектив всегда будет прочной и надежной опорой!