МОСКВАДА ЎЗБЕКИСТОННИНГ БИРИНЧИ ПРЕЗИДЕНТИ ҲАЙКАЛИ ПОЙИГА ГУЛ ҚЎЙИЛДИ
МОСКВА, 3 сентябрь. /“Дунё” АА/. Кеча Россия пойтахтида Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти Ислом Каримов хотирасига чуқур ҳурмат ва эҳтиром рамзи сифатида унинг ҳайкали пойига гуллар қўйилди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ислом Каримов номидаги майдонга Ўзбекистоннинг Москвадаги элчихонаси ва Миграция агентлиги ваколатхонаси ходимлари, шунингдек, элчихонада амалиёт ўтаётган талабалар ташриф буюрдилар.
Тадбир иштирокчилари Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти ҳайкали пойига гуллар қўйиб, унинг хотирасини ёд этдилар ҳамда мамлакатимизнинг тарихий меросига юксак ҳурмат ва эҳтиром кўрсатдилар.

В МОСКВЕ ВОЗЛОЖИЛИ ЦВЕТЫ К ПОДНОЖИЮ ПАМЯТНИКА ПЕРВОМУ ПРЕЗИДЕНТУ УЗБЕКИСТАНА
МОСКВА, 3 сентября. /ИА «Дунё»/. Вчера в столице России к подножию памятника Первому Президенту Узбекистана Исламу Каримову были возложены цветы в знак глубокого уважения к его памяти, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Площадь Ислама Каримова посетили сотрудники Посольства Узбекистана и Представительства Агентства миграции в Москве, а также студенты, проходящие практику в Посольстве.
Участники мероприятия почтили память Первого Президента Узбекистана, возложив цветы к его памятнику и выразив уважение к историческому наследию страны.