Qirg‘iziston tashqi ishlar vaziriga mazkur mamlakatning O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Ibrohim Djunusov hamrohlik qildi.
Yuqori martabali mehmon O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning haykali poyida uning xotirasiga hurmat bajo keltirdi.
Yodgorlik majmuasi rahbari Temur Shirinov mehmonlarga «Oqsaroy» qarorgohining tarixi, mazkur hududda keyingi yillarda amalga oshirilgan o‘zgarish va yangiliklar, Islom Karimov muzeyining ochilishiga ko‘rilayotgan tayyorgarlik ishlari hususida so‘zlab berdi.
«Butun olamni jo qilgan yurak» ko‘rgazmasida elchi janoblari va qo‘shni davlat delegatsiyasi a’zolarini Islom Karimovning rafiqasi Tatyana Karimova qarshi oldi.
An’anaga ko‘ra yuqori martabali mehmonlarga «Islom Karimov – Mustaqil O‘zbekiston asoschisi» xotira kitobi va ko‘rgazmaning katalogi sovg‘a qilindi.
Samimiy va ochiq muloqot chog‘ida Chingiz Aydarbekov Tatyana Akbarovnaga hamda majmua xodimlariga do‘stona qabul va yuksak e’tibor uchun cheksiz minnatdorligini bildirdi.

Министр иностранных дел Кыргызской Республики посетил Мемориальный комплекс
11 января министр иностранных дел Кыргызской Республики в сопровождении чрезвычайного и полномочного посла Кыргызстана в Узбекистане Ибрагима Джунусова посетил Мемориальный комплекс.
Высокий гость почтил память Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова, возложив цветы к подножию его памятника.
Руководитель Мемориального комплекса Темур Ширинов рассказал гостям об истории резиденции «Оксарой», о подготовительных работах к открытию музея Ислама Каримова.
На выставке «Сердце, вместившее Вселенную» господина посла и сопровождающих его членов Кыргызской делегации встретила супруга Первого Президента Узбекистана Ислама Каримова Татьяна Каримова.
По традиции уважаемым гостям были вручены памятные подарки-книга альбом «Ислам Каримов-основатель Независимого Узбекистана» и каталог выставки.
Во время искренней и дружелюбной беседы Чингиз Айдарбеков поблагодарил Татьяну Акбаровну и сотрудников комплекса за оказанное высокое уважение и внимание, теплый и содержательный прием.