СОЛНОМА. Ташқи сиёсат.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримов Буюк Британия Қироличаси Елизавета Иккинчининг қизи малика Анна Зоти Олияларини қабул қилди. Ислом Каримов Малика Анна Зоти Олияларининг мамлакатимизга ташрифи Ўзбекистон билан Буюк Британия ўртасида қарор топаётган дўстона муносабатларнинг ўзига хос рамзи эканини таъкидлади.
1993 йил 20 июль
Президент Ислом Каримов БМТнинг Ўзбекистон Республикасидаги доимий вакили этиб тайинланган Холид Башир Маликни қабул қилди. Холид Малик Президентга ишонч ёрлиғини топширди.
2002 йил 28 июль
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримов расмий ташриф билан Японияга келди.
2008 йил 21 июль
Кувайт Давлати Амири шайх Сабоҳ ал-Аҳмад ал-Жобир ас-Сабоҳ расмий ташриф билан мамлакатимизга келди.
2009 йил 31 июль
Президент Ислом Каримов Коллектив хавфсизлик шартномаси ташкилотининг (ОДКБ) норасмий саммитида иштирок этиш учун Қирғизистон Республикасининг Чўлпонота шаҳрига келди.

ХРОНИКА. Внешняя политика.
Президент Республики Узбекистан Ислам Каримов принял Королевскую особу Великобритании принцессу Анну. Ислам Каримов отметил, что визит принцессы Анны является символом устанавливающихся дружественных отношений между Узбекистаном и Великобританией.
20 июля 1993 года
Президент Республики Узбекистан Ислам Каримов принял Халида Башир Малика, назначенного постоянным представителем ООН в Республике Узбекистан. Халида Башир вручил главе государства верительные грамоты.
28 июля 2002 года
Президент Республики Узбекистан Ислам Каримов прибыл с официальным визитом в Японию.
21 июля 2008 года
Эмир Государства Кувейт шейх Сабаха аль-Ахмада аль-Джабира ас-Сабаха прибыл с официальным визитом в Республику Узбекистан.
31 июля 2009 года
Президент Ислам Каримов прибыл в город Чолпон-Ата Республики Кыргызстан для участия в неформальном саммите глав государств-членов ОДКБ.