2 март куни Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси раисининг ўринбосари Б.Аннамередов бошчилигидаги делегацияси Ўзбекистон Республикаси Биринчи Президенти Ислом Каримов номидаги илмий-маърифий ёдгорлик мажмуасига ташриф буюрди.
Меҳмонлар мамлакатимизнинг Биринчи Президенти ҳайкали пойига гулдаста қуйиб, унинг хотирасига ҳурмат бажо келтирдилар.
Делегация аъзолари Ислом Каримовнинг 80 йиллигига бағишланган “Бутун оламни жо этган юрак” кўргазмаси билан яқиндан танишдилар ҳамда хотира китобига эсдалик дастхатини ёзиб қолдирдилар.
Туркманистон делегацияси мамлакатимизга савдо-иқтисодий, илмий-техникавий ва маданий ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон-Туркманистон қўшма комиссиясининг навбатдаги йиғилишида иштирок этиш учун ташриф буюрган.

Высокие гости почтили память Ислама Каримова
2 марта Научно-просветительский мемориальный комплекс имени Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова посетила делегация Туркменистана во главе с заместителем Председателя Кабинета Министров Б.Аннамередовым.
Гости почтили память Первого Президента нашей страны, возложив цветы к его памятнику, и ознакомились с художественной выставкой «Сердце, вместившее Вселенную», посвященной 80-летию Ислама Каримова и оставили запись в Книге почетных гостей.
Делегация Туркменистана прибыла в нашу страну для участия в четырнадцатом заседании Совместной узбекско-туркменской комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и культурному сотрудничеству.