“Бутун оламни жо қилган юрак” кўргазмаси ҳамиша одамлар билан гавжум
Истиқлол йилларида мамлакатимиз эришган улкан ютуқ ва марралар Биринчи Президентимиз номи ва фаолияти билан боғлиқ. Ислом Каримов Ўзбекистонни жаҳонда ўз ўрни ва сўзига эга давлатга айлантирди. Юртимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, давлатимиз тараққиёти йўлида юксак фидойилик кўрсатиб меҳнат қилгани халқимиз учун ибрат намунаси бўлиб қолди.
Ўзбекистон давлатининг асосчиси ҳаёти ва фаолиятидан ҳикоя қилувчи “Бутун оламни жо қилган юрак” кўргазмаси ҳамиша одамлар билан гавжум. Ўзбекистон халқ артисти Ширин Рамазонова кўргазма билан танишар экан, жумладан, шундай деди: “Бугун мен Биринчи Президентимиз ҳаётига оид ушбу картиналарни кўриб, кўзларим ёшга тўлди. Ўзбекнинг азиз фарзанди Ислом Каримов халқига дунё ҳавас қиладиган буюк давлат барпо этди, бунинг учун нафақат биз, балки келажак авлод ҳам ул зотни чексиз эҳтиром ила хотирлайди. Мен Биринчи Президентимизнинг “Эл-юрт ҳурматини қозонишни истаган ижодкор аввало, саҳна масъулиятини англаши лозим” деган гапларини кўп эслайман, бу теран мушоҳадалар менга ҳамиша куч, қатъият ва илҳом бағишлаб келган”.
Ширин Рамазонова 55 йилдан бери Огаҳий номидаги Хоразм вилояти мусиқали драма театри саҳнасида юздан зиёд ранг-баранг образларни яратган, қўшиқлар ижро қилган.

Выставка “Сердце, вместившее Вселенную” всегда полна народом
Великие достижения и вехи нашей страны за годы независимости связаны с именем и деятельностью нашего Первого Президента. Ислам Каримов сделал Узбекистан страной, имеющей свое место и голос в мире. Укрепление независимости нашей страны, работа с большой самоотдачей на развитие нашего государства стали примером для нашего народа.
Выставка “Сердце, вместившее Вселенную”, рассказывающая о жизни и творчестве основателя государства Узбекистан, всегда многолюдна. Народный артист Узбекистана Ширин Рамазанова, знакомясь с выставкой, сказала: «Сегодня, когда я увидела эти картины о жизни нашего Первого Президента, мои глаза наполнились слезами. Ислам Каримов, дорогой сын узбекского народа, построил великое государство, которому позавидует мир, и не только мы, но и следующие поколения будем помнить его с безграничным уважением. Я часто вспоминаю слова Первого Президента: «Артист, который хочет завоевать уважение народа, в первую очередь должен понимать ответственность сцены” и эти глубокие прозрения всегда давали мне силы, решимость и вдохновение».
За 55 лет Ширин Рамазанова создала более сотни красочных образов и исполнила песни на сцене Хорезмского областного музыкально-драматического театра имени Огахи.