9 sentabr kuni Yodgorlik majmuasiga O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi xalqaro aeroportlarda xavfsizlikni ta’minlash qo‘shinlari bosh boshqarmasi harbiy xizmatchilari tashrif buyurdilar.
Har bir inson uchun ertangi kunini, yurt kelajagini aniq tasavvur qilishi, sobitqadamlik bilan orzu va maqsadlariga erishishi uchun ham, tarixni, yaqin tarixni bilish muhim ahamiyatga ega.
Shu jihatdan harbiylarning Islom Karimov xotirasiga nisbatan hurmatini Vatanparvarlik namunasi sifatida baholash mumkin.
Mehmonlar Birinchi Prezidentning rafiqasi, Yodgorlik majmuasi Homiylik kengashining a’zosi Tatyana Karimova bilan uchrashib, hamsuhbat bo‘ldilar.
«Butun olamni jo qilgan yurak» ko‘rgazmasi ekspozitsiyasi harbiylarda katta qiziqish uyg‘otdi. Buning tasdig‘i – Faxriy mehmonlar kitobiga bitilgan dastxatdagi samimiy tilaklar.
Harbiylarga Tatyana Akbarovna tomonidan «Islom Karimov – Mustaqil O‘zbekiston asoschisi» xotira kitobi hamda ko‘rgazma katalogi sovg‘a qilindi.

Защитники Отечества в Мемориальном комплексе
9 сентября Мемориальный комплекс посетили сотрудники Главного управления войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан по обеспечению безопасности в международных аэропортах.
Для каждого народа знание своей истории, почитание предков является одним из важных факторов в укреплении самосознания, уверенности в завтрашнем дне, будущем своей страны и общества.
В этом смысле, посещение военнослужащими Мемориальный комплекс и почитание памяти Ислама Каримова, без преувеличения можно назвать ярким примером патриотизма и верности духовным ценностям своего народа.
В павильоне выставки «Сердце, вместившее Вселенную», состоялась встреча гостей с супругой Первого Президента Татьяной Каримовой.
Экспозиция вызвала большой интерес у военнослужащих. В память об этом посещении им были вручены книга «Ислам Каримов-основатель Независимого Узбекистана» и каталог выставки с автографом Татьяны Акбаровны.