Yodgorlik majmuasida ilmiy-amaliy konferensiya
28 avgust kuni Yodgorlik majmuasida «Karimov o‘qishlari: Mustaqillik ramzlari» mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Anjuman qatnashchilari kuni kecha ish boshlagan Islom Karimov kutubxonasini ko‘zdan kechirdilar.
Konferensiya moderatori-Yodgorlik majmuasi rahbari, professor Temur Shirinov konferensiyaning maqsad va vazifalari to‘g‘risida to‘liq axborot berdi.
O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning rafiqasi Tatyana Karimova o‘zining kirish so‘zida: «Yosh avlodning Davlat ramzlariga hurmat bilan qarashi, yigit-qizlarda mamlakatimizdagi jarayonlarga nisbatan daxldorlik tuyg‘usini kuchaytirib, ertangi kunga ishonchini mustahkamlaydi», deya ta’kidladi.
Anjumanda «Davlat ramzlari qadriyatlarimizdir», «Ulug‘ ustoz», «Markaziy Osiyoda xavfsizlikni ta’minlashda Islom Karimovning tashqi siyosiy tashabbuslari», «Bag‘rikenglik – Mustaqil O‘zbekiston Respublikasining etnik siyosati ramzi sifatida», «Milliy qadriyatlar va an’analarning tiklanishi» mavzusidagi ma’ruzalarga o‘rin ajratildi.

Научно-практическая конференция в Мемориальном комплексе
28 августа в Мемориальном комплексе состоялась научно-практическая конференция «Каримовские чтения: символы Независимости».
Участники конференции ознакомились с открытой накануне Библиотекой Ислама Каримова.
Модератор конференции-руководитель Мемориального комплекса, профессор Темур Ширинов подробно рассказал о целях и задачах данного научного форума.
Супруга Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова, член Попечительского Совета мемориального комплекса – Татьяна Акбаровна Каримова в своем выступлении отметила: «Уважение к государственным символам среди молодого поколения помогают юношам и девушкам осознать свою причастность к происходящему в нашей стране, обрести уверенность в завтрашнем дне».
Участники конференции выступили с докладами на темы- «Государственные символы как ценность», «Великий наставник», «Внешнеполитические инициативы Ислама Каримова в контексте обеспечения безопасности Центральной Азии», «Толерантность как символ этнической политики независимой Республики Узбекистан», «Возрождение национальных ценностей и традиций».